Kdo jsem?

Kromě Vašeho průvodce osobním a firemním růstem, jsem taky třeba trenér mentálních dovedností

Můj příběh

Probíhalo to u mě asi jako u většiny. Prostě jsem se k firmám a managementu dostala už jako dítě, protože taťka byl manažerem kam až mi paměť sahá a mně se líbilo, že lidé společně dokáží udělat víc. A pokud mají dobrý kolektiv, tak to udělají ještě se zábavou jako s bonusem. Problém byl v tom, že ne všude to takové bylo. A tak jsem už svou první diplomku psala na téma Osobnost profesionálního manažera. Bylo mi jasné, že bude platit české a pravdivé „ryba smrdí od hlavy“. (Vím, trochu drsné.) 

Pracovala jsem od svých 15 let, tak jsem hned po vysoké škole chtěla navazovat na předchozí praxi. Neříkám ale, že jsem neměla období, kdy jsem nevěděla, kudy kam. Měla. A toto období mě zavedlo do bankovnictví. Potom také do další strojírenské firmy (před tím jsem pracovala v automotive) nebo jsem dělala krizový management jednomu baru a stavební firmě (tam jsem se zařekla, že už to dělat nebudu) a pak v první bance jsem se dostala k lektorství, ke kterému jsem se po dostudování poslední vysoké školy vrátila a které dělám do dnes. Sice oficiálně podnikám od roku 2016, ale s lidmi jsem pracovala mnohem dřív. V roce 2012 jsem měla na starosti například 6 nových obchodníků a na vysoké škole jsem ve velkém doučovala makro a mikro. Více o mé praxi najdete samozřejmě na Linkedinu >>

Ale neskončila jsem u toho. Například firemní kultura. Všechny metody na řízení firemní kultury, o kterých jsme se učili ve škole, nebyly pro mě použitelné. A firmy to v té době kolem roku 2010 ani nezajímalo. Takže i když jsem se věnovala managementu a vedení lidí, tak na toto téma jsem neměla v ruce nic. Pak jsem objevila v roce 2018 teorii Kmenů a Kmenového vůdcovství, ale při zavádění ve firmě se ukázalo, že to jako samotný systém taky nestačí. A tak jsem přidávala a udělala si z toho vlastní systém, kterému říkám Strategické kmenové EX – jde o kombinovaný systém řízení lidí, který se ve svém důsledku dotýká také osobního rozvoje jednotlivců nebo strategického pilíře Empatie, na kterém si mnoho firem již vylámalo zuby.  Osobní rozvoj mi skvěle doplnil vše, co bylo k pořádnému managementu potřeba (můj příběh, jak jsem se k němu dostala přes těžké deprese, zase najdete tady >>). 

A takto už by to bylo kompletní. Takto už to dávalo smysl mně samotné. Sice firmy občas potřebují ještě nějaké další věci, jako obranu proti vyhoření lektorů, samostatné vzdělávání, aby neměli pocit plýtvání peněz nebo obchodnické sebevědomí (ale i normální sebevědomí), ale to už jsou jen takové malé větvičky od velkého kmene, se kterým firma poroste jako celek. 

To jsem já, 

LENKA KRONES, těší mě. 🙂

 

Můj KODEX #NAROVINU

Jsem spolehlivá

Budete se o mě moci opřít v různých situacích, nejen v našem aktuálním tématu. Je dobré, abyste to věděli, protože se málo kdy stává, že by v průběhu práce nevyvstalo na povrch více souvislostí, kterým je potřeba věnovat pozornost. A je to v pořádku, takový je život. A pak budete potřebovat silného, spolehlivého a vyrovnaného partnera a já budu tam.

Mluvím otevřeně

Otevřeně, ale slušně. Co ale má být řečeno, to se ode mě dozvíte. Často je to právě to nastavení reálného zrcadla, které vede firmy k jejich opravdovému posunu. Vím, že možná budete mít na začátku obavy, jak se poprat s reálnou situací a tak Vás můžu ujistit, že ať to bude cokoliv, všechno je řešitelné. Důležité pouze je řešit všechno včas.  

Přátelství

S přátelským a otevřeným přístupem se toho prostě zmůže víc. Vyzkoušela jsem si to i se svými klienty v rámci konzultací osobního rozvoje. Pokud cítí přátelskou atmosféru, více se otevřou, lépe se poznáme a díky tomu má pomoc pro ně má větší dopad. A neplatí to pouze pro osobní sféru, platí to také pro firmy. Příjemné prostředí a lidé vždy byly základem pro kvalitní práci. Přátelská povaha je navíc mou nedílnou součástí, tedy dát si tuto hodnotu do kodexu byl pro mě logický krok.  

Pomoc druhým

Pomůžu, pokud můžu. Je to takový můj osobní závazek. Lidé se ve svém životě ztratí tak rychle, že ani oni sami často nedokáží říct, v kterém momentu se to vlastně stalo. V tu chvíli jsem tu pro ně. Takové životní situace pak mají dopad na samotnou organizaci. Firmy se ztrácí podobným způsobem jako lidé. Není divu, když lidé jsou ve firmě nositelem úplně všeho. Vše je se vším spojeno a proto jsem připravena pomoci a udělám to.

Moje vize, moje mise

Jasně mířím za firmami, které si uvědomují změny ve světě. Za těmi, které pociťují, že jsme se posunuli od obyčejného řízení lidí a klasického managementu k potřebám úplně nových dovedností, jako jsou právě systémy osobního růstu a řízení kariéry. Chci být toho součástí a pomáhat.

Mou vizí je mít, naprosto neskromně, úspěšnou poradenskou společnost, která bude mít jasné výsledky a spokojené klienty. Už se těším na oslavu první 100 firem (první 100 klientů mám již úspěšně za sebou).

COMING SOON:

Stáhněte si Infografiku ZDARMA

Zhodnoťte si svou práci

  • Jednoduchý nástroj, který Vás provede 5 oblastmi, kterým byste měli věnovat pozornost v hodnocení své práce
  • Sami si nastavíte zrcadlo a uvidíte, co v něm bude – třeba to konečně spustí změnu, po které toužíte
  • Spolu s Infografikou získáte také moje novinky, tipy a články. Zatím budou vycházet jednou měsíčně. 

Rovnou mě kontaktujte

Bohužel zatím kontaktní formulář nefunguje, ale již mě můžete kontaktovat na emailové adrese uspech@lenkaspurna.cz nebo telefonicky na 777947328. Děkuji za pochopení.