To je otázka za milion, jak se říká. Kéž bychom z dlouhodobého hlediska všichni byli 100%, ale vím, že nejsme. S každým klientem, kterého mám, ať už je na osobní rozvoj nebo čistě z oblasti pracovní sféry, to řešíme.

Jedním z těch důvodů je, že panuje představa, že v tom musíme být 100%. Jenže to není možné. To je úplně stejné, jak jednu dobu pořád všichni mluvili o pozitivním myšlení, až se z toho místo pomocníka stal diktát. 100% šťastný nedokáže být nikdo a neměli bychom na sebe ten bič plést. Je to jako s chybami – jsou přirozené, bezchybní lidé nejsou.

Jenže i když bychom sami sobě odpustili, že nemusíme být 100%, z dlouhodobého hlediska bychom si měli plnit, co si naplánujeme a to jak v práci, tak v soukromém životě. S prací s klienty, ale i například od svých přátel, jsem zjistila, že s něčím na elementární úrovni ohledně času, energie, motivace nebo peněz, prostě bojují všichni.

Díky tomu vznikla má jednoduchá příručka na tato témata. Ale pozor!!! Pokud nemáte energii, protože jste se zasekli v blbé práci nebo máte problémy s partnerem a například nevíte, jak to ukončit, tak Vám to sice také bere čas, energii, motivaci nebo finance, ale ty ve skutečnosti nejsou Vaším tématem – tím jsou špatné vztahy, pitomá práce a málo peněz. Takže tady akorát neplést.

Ono spolu ale všechno souvisí

I kdyby tedy Vašimi tématy byly vztahy, kariéra nebo peníze, pak Vám asi neuniká vztah, že pokud nemáte energii (elementární zdroj), pak se Vám vztahy budou řešit špatně nebo to budete do nekonečna odkládat, dokud to „nevyhnije“ (často do skutečného problému). Má zkušenost opět ukázala, že s takovými problémy si lidé stejně vždy přidávají nějaké ty chyby z elementární části o energii, čase nebo motivaci. Například špatný vztah je v kombinaci s nedostatečnou schopností motivovat se a problémy v práci jsou často ve spojení například se špatným režimem, či alkoholem. Přitom to druhé je řešitelné mnohem snadněji, než to první.

Pokud jste tedy při čtení mých řádků chytli myšlenku, že by se Vám možná pár rad hodilo, tak věřím, že Vám moje epříručka pomůže. Více informací o ní najdete tady >>.

Krásný den,

Vaše Lenka