Ona vlastně není ani zas až tak nová, ale pro mnohé firmy tomu tak bude. To, že se totiž začal rozmáhat osobní rozvoj začíná mít na společnosti nesmírný vliv. Však která firma si už neprošla alespoň jedním program na „well-being“, že? 😀

To, že takové programy zatím pro firmy nemají pořádný přínos, je ale očividné a celkem pochopitelné. Hodně lidí ještě ani neví, jak má uchopit svůj vlastní život, natož, jak to celé skloubit s prací nebo kariérou. Jenže si nemůžeme hrát na to, že to nesouvisí. Člověk v práci a člověk doma je pořád jedna a tatáž entita. Tedy, pokud firmy chtějí vyjít svým zaměstnancům vstříc, samy by měly být na takový krok připravené.

Jenže kolik firem bojuje s tím, že v nich vládnou „devadesátkoví manažeři“, typy podobné Michaelu Scottovi ze seriálu Kancl (českou seriálovou verzi najdete například tady na youtube >> a šéf se jmenuje Marek Chvála) nebo například šéfové, kteří si myslí, že jedině workoholismus znamená kvalitní práci… Bohužel. Takoví šéfové nedokáží dohlédnout změny, které se dějí. Slova jako empatie nebo efektivita či týmový duch jsou něco, co umí používat, ale bohužel jsou to v jejich podání jen prázdná slova.

Ne všichni jsou ale takoví

Jsem ráda, že firmy začínají řešit, že takové manažery ve svých řadách mít nechtějí. Že se rozhlížejí kolem sebe po novinkách. Že chápou, že zvyšující se tempo má svá omezení a tak efektivita nesmí být pouze buzz word. A s takovými firmami spolupracuji. Hodně často mají mladé manažery, ale ne vždy to platí. Doopravdy někam mířit s ohledem na lidi není otázkou věku nebo vzdělání, ale vyspělosti.

Systémy osobního rozvoje se stanou brzy nedílnou součástí práce každého zaměstnance. A firmy nebudou litovat. Pro ně to celé přináší pracanty, kteří jsou rádi na svém místě, mají radost ze své práce a nepracují pouze do výše svého platu, což jsou přesně ty předpoklady, které firmy potřebují, pokud chtějí mít inovace a nápady a nebýt byrokratickou mašinou.

Pokud Vás zajímají například moje zkušenosti nebo používané nástroje, které jsem si pro tuto dobu upravila, ozvěte se mi, zatím na emailovou adresu uspech@lenkaspurna.cz nebo na telefonním čísle 777947328 a nezávazně si popovídáme o tom, co všechno bych pro Vás mohla udělat, pokud také chcete být firmou připravenou fungovat a růst v době, která je zaměřená směrem dovnitř osobnosti jednotlivce. 🙂

Vaše Lenka