Všechno to začalo zhruba na mé vysoké škole, kde jsem jako první diplomovou práci psala o osobnosti profesionálního manažera. Oslovila jsem tehdy tisíc firem, ale odpovědí bylo žalostně málo. Získala jsem jich jen něco přes 60 kusů. Přesto jsem se dozvěděla hodně o tom, jak sami sebe vnímají manažeři a vlastníci menších i středních firem, s čím se často potýkají a na jakých základech stavějí. Průzkum byl nakonec velice zajímavý a díky otevřeným otázkám jsem se toho hodně dozvěděla. (Přesné výsledky popíši jinde, poté sem přidám odkaz.)

I když jsem svou práci psala rok a hodně mě to bavilo, přesto jsem po vysoké škole nevěděla, kam se mám vrtnout. Nakonec jsem po pár peripetitích skončila v bance. Tím se roztočil kolotoč následujících událostí a po všech zkušenostech, které jsem nabrala, mi život znovu nastavil zrcadlo manažerů a leaderů.

Je to o lidech

Jsem přesvědčená, že hybnou silou firem jsou lidé. Vím, že hodně lidí namítne, že jsou to finance, ale co si budeme povídat, hodně velkých firem vzniklo a rostlo i s dolarem v kapse. Peníze jsou důležité, ale nehrají tu prvotní roli. Tu máme v rukou my.

V posledních letech se hodně rozmohl osobní rozvoj. Sama se mu věnuji už od roku 2014 a proto vím, jak toto téma prorůstá všech životních částí. A mezi tyto části samozřejmě patří také práce, naše kariéra. Obzvlášť u manažerů je to krásně vidět. Ani manažerem, ani leaderem nemůže být každý (byť si mnoho HR i různých vedoucích, manažerů myslí, že ano). Ne, není tomu tak. Každý nemůže dělat cokoliv a na manažerech je to krásně vidět. Proto kdysi byl management brán za umění a neučil se. Věřilo se, že pouze pár vyvolených má ty správné osobnostní rysy, které z nich dělají ty správné autority, za kterými lidé jdou, kterým jsou lidé loajální.

Co u mě najdete

A tak se kruh uzavřel. Od toho, co jsem začala v roce 2009 s mou diplomovou prací, přes plnou fázi osobního rozvoje, až zpátky k manažerům. Proto u mě můžete najít především programy podporující osobnost, firemní kulturu, ale i lektory. Sama jsem lektorem od roku 2017 a proto vím, že také spadají do kategorie – většina lidí si myslí, že lektorem může být každý, a bohužel to pak na trhu tak také vypadá.

Tím, že se na mě začali obracet lidé z firemní klientely, plynule přecházím od osobního rozvoje k profesnímu růstu. Bylo to logické vyústění věcí a jak jsem psala, v rámci mých zkušeností se kruh uzavřel.

Tímto Vás vítám na svých stránkách a věřím, že spolu toho hodně zmůžeme. Jsem tu pro Vás, abychom spolu našli Vaši cestu. Lidé jsou si rovni, ale nejsou stejní. Každý z Vás potřebuje něco jiného a u mě to najdete.

Můžete se porozhlédnout jak již v připravených produktech, poskládat si z nich vlastní program anebo mě jednoduše kontaktujte a já připravím něco pro Vás na míru.

Moc Vám děkuji a těším se, jak nám to půjde dál. 🙂

Vaše Lenka